Як сказати хлопцю » немає » і залишитися друзями

Як сказати хлопцю » немає » і залишитися друзями

Як сказати хлопцю немає і залишитися друзями

Запитаєш: а сенс? Навіщо залишатися друзями, та й просто приятелями, якщо можна сказати «ні» і не морочитися щодо наслідків?

Відповідаємо. Та тому, що в житті, крім чорного і білого, є й інші кольори, півтони і відтінки. І якщо хлопець не цікавить тебе як потенційний бойфренд, то це не означає, що його варто страчувати, втопивши у відрі презирства. Так, до речі, а ти вмієш говорити «ні»?

Дещо з приводу «ні»

Не повіриш, але багато дівчат не вміють правильно вимовляти це слово. Кажуть «ні», а хлопець думає, що вона мала на увазі інше. Наприклад, «може бути» або ж «так». Але головне, багато дівчат взагалі не вміють говорити «ні». А адже це так важливо! Особливо якщо справа стосується відносин з хлопцем. У цьому випадку вчасно сказане «ні» може зробити практично неможливе — перевести безнадійні вялотекущие любовні відносини на новий, прогресивний рівень — дружній. Звичайно, якщо ви обоє цього хочете. Ні, якщо ти цього хочеш!

А ще кажуть, що сказати перше «ні» — найважче, що може бути в житті. Зате потім, коли людина спіткає цю мудрість, все стає дуже легко.

Ситуація 1. Ти бачиш його вперше

Ти йдеш по вулиці , нікого не чіпаєш, і тут — опа! — Наче з-під землі перед тобою виникає симпатичний молодий чоловік і вимовляє щось на кшталт: «Дівчино, ви підкорили моє серце. Благаю, що не відмовтеся випити зі мною чашку кави в кафе за рогом!» Або ж просто вручає тобі гарну червону троянду.

Чому «ні»? Тому що він тобі не подобається. Не твій тип. Симпатичний, але кучерявий, а в тебе на таких «алергія». Тому що ти підозрюєш, що він чекав іншу, але не дочекався, і йому шкода викидати ні в чому не винний квітка. Або просто тому, що тобі зараз дуже-дуже ніколи.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що ти культурна та ввічлива дівчина. Тому що не хочеш його ображати: він-то не винен, що тобі не подобаються кучеряві хлопчики. Тому що не хочеш, щоб наступного разу, коли йому захочеться підійти до красивої дівчинці, він плюнув би, вилаявся і пройшов мимо. А ще — звичайно ж, втішно. Тому що ось так, прямо на вулиці, до тебе підходять знайомитися вперше. А подарувати незнайомій дівчині квітку, нехай навіть призначений для іншої, це дуже і дуже мило!

Чудеса дипломатії. Ні в якому разі не говори неправду. І не вигадуй чергових відмазок — так ти скривдиш його ще більше. Спокійно, доброзичливо і неодмінно з посмішкою вимовляй ввічливе: «Спасибі! Я зворушена вашою увагою. Але моєму серцю зараз потрібен спокій». Якщо хлопець джентльмен, він зрозуміє і не буде тобі докучати. Якщо ні, значить, він грає не свою роль, і ти можеш з чистою совістю продовжити свій шлях. Якщо ж у душі щось йокнуло, але ти просто запізнюєшся, так і скажи: «Знаєш, мені теж здається, що просто необхідно випити з тобою кави, але проклята контрольна! Давай через 2:00». І залиш номер мобільного.

Ситуація 2. Ви ледве знайомі

Вже півроку ви протираєте разом джинси на парах, і нічого не віщувало біди. Але після зимових канікул він раптом, ні з того ні з сього підходить до тебе і пропонує сходити в кіно. На фільм, який ти чекаєш в прокаті вже місяць.

Чому «ні»? Тому що ти звикла довіряти своїй інтуїції, і вона вже на першій лекції шепнула, що цей хлопець і ти — як пальма і ялина, які ростуть у різних широтах. А може бути, твоя інтуїція взагалі нічого не говорила. Просто у тебе давно є бойфренд.

Чому б не сказати про це навпростець? Та хоча б з поваги до його подвигу: адже це дуже мужній вчинок — запросити дівчину в кіно! До того ж буває, що пальма і ялина все-таки ростуть поруч. Наприклад, в ботанічному саду. Яким може стати якщо не дружба, то приятельські стосунки. Навіть якщо вони триватимуть всього лише до кінця вашого спільного навчання.

Чудеса дипломатії. Не варто чинити, як невдячна подружка Джима Керрі у фільмі «Маска», відбираючи у хлопця разом з надією провести з тобою півтори години в темному кінозалі ще й квитки — для себе і подружки, яку терміново потрібно вивести у світ. Це занадто жорстоко! Спробуй краще зрозуміти, на що розраховував хлопець, запрошуючи тебе. Бути може, його пропозиція — звичайна пристрілка навмання (а раптом погодишся, купішься на крутий фільм). І поки для нього ти просто симпатична дівчина, одна з багатьох. У такому випадку варто з посмішкою подякувати за надану честь. І повідомити, що вечір у тебе зайнятий і наступні — теж. Але, тим не менш, тобі лестило його увагу. Після короткого обміну люб’язностями можеш «проговоритися», що зовсім випадково у тебе є симпатична подруга, яка давно мріяла побачити цей фільм. Якщо він клюнув, ти знаєш, кому дзвонити: напевно є на прикметі знайома, яка вечорами кисне будинку і буде рада проміняти обридлий диван на багатообіцяючу крісло затишного кінозалу. Якщо не клюнув, не твоя печаль. Ти дала йому шанс познайомитися з відмінною незайнятої дівчиськом! Якщо ж побачила в його очах відблиск великого почуття, не муч хлопця, котрий не грай з ним в ігри. Краще скажи прямо, що хоча тебе і торкнув його сміливий вчинок (так як вже помітила, що подобаєшся йому), ти не можеш відповісти йому взаємністю. Просто тому, що твоє серце зайняте. Але це не завадить вам бути добрими приятелями. Ким, власне, і вважаєш його зараз.

Ситуація 3. Він — твій старий знайомий

На дні народження у подруги він не відходить від тебе ні на крок. Дивиться захопленим поглядом, сміється над твоїми дотепами. Подає пальто, проводжає додому. Через день дзвонить і запрошує на побачення.

Чому «ні»? Тому що ви вчилися в паралельних класах, в дитинстві він був схожий на мавпочку і з тих пір практично не змінився. Або (найсумніший, але досить поширений варіант) ти просто посварилася зі своїм бойфрендом і вирішила трохи пофліртувати з іншим.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що хлопці, схожі на мавп, теж мають своє право на щастя. Тому що він дуже красиво доглядає. Тому що в плані уваги і душевності він дасть фору всім молодим людям, яких ти коли-небудь знала (включаючи нинішнього бойфренда).

Чудеса дипломатії. Складна ситуація. Але виправна. На побачення піти доведеться. Хоча б для того, щоб потім ненав’язливо дати йому зрозуміти, що вчорашній вечір, його увагу і чарівність злегка запаморочили тобі голову. І хоча ти ні краплі не шкодуєш про вчорашній (легкий флірт — це чудово!), Але продовжувати в тому ж дусі не хочеш. Тому що це не твоє.

Ситуація 4. У вас було три побачення і один поцілунок

І він тебе не надихнув. Або просто ти зрозуміла, що він — герой не твого роману.

Чому «ні»? Див. вище.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що ти боїшся, що він встиг закохатися. Тому що він дивиться на тебе відданими очима, і ти підозрюєш, що своєю жорстокістю розіб’єш йому серце.

Чудеса дипломатії. Це той випадок, коли дипломатії якраз і не потрібно! Буде чесно і правильно, якщо ти скажеш про все і відразу. Така чесність зазвичай буває винагороджена: він буде вдячний, що ти не тримала його пару місяців за ідіота, розмірковуючи, як би краще про все сказати. До речі, якщо твоє «ні» нетвердо, тебе тягне до хлопця, але він здається занадто скутим, можеш дати йому ще один шанс — на другий поцілунок. Або навіть піти трохи далі, ніж поцілунок (ми не маємо на увазі секс, досить просто легкого петтинга, головне, бути готовою ненав’язливо зупинити процес в будь-який момент). Іноді хлопці ведуть себе, як ідіоти, саме з цієї причини: тому що відчувають дискомфорт від нестачі довіри дівчини, побоюються, що їх використовують, з ними грають або ще гірше — над ними сміються. Переконавшись, що це не так, хлопці починають поводитися більш природно.

Ситуація 5. Ти сказала йому, що любиш

Ніжно шепнула на вушко, а потім твердо повторила, дивлячись в очі.

Чому «ні»? Тому що він не поспішив відповісти тобі взаємністю, вимовивши: «Я теж тебе люблю». І ти відчуваєш себе обдуреною.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що ти дійсно його любиш. І тобі так боляче і образливо, що твої почуття не взаємні. Тому максимум, на що ти зараз здатна: оплакувати своє розбите серце, зачинившись у ванній або уткнувшись вночі у вологу від сліз подушку.

Чудеса дипломатії. Тобі належить зробити важливий крок: сказати «ні» не йому, а тій зеленої та злісній жабі, яка нашіптує всякі дурниці, позбавляючи впевненості в собі. Але скажи, будь ласка, з чого ти взяла, що він до тебе байдужий? Ах, це і так зрозуміло, тому що він не зізнався відразу? Знаєш, хлопці — народ дещо іншою, ніж ми. Їм, на відміну від нас, дуже важко видавити з себе ці три слова. Тому забудь поки про те, щоб розвернутися і зачинити перед його носом двері в своє життя. Наберися мужності, запасіться терпінням і «нагодуй» чимось смачним свою підупав самооцінку (наприклад, подаруй їй похід по магазинах, куди вже давно кличе тебе краща подружка, або вихідні на дачі у мами). Ось побачиш, коли щира посмішка знову засяє на твоєму обличчі, довгоочікувані слова самі собою спорхнут з вуст твого коханого.

Ситуація 6. У вас був секс

Він запросив тебе на романтична вечеря. Приготував пельмені, купив пляшку червоного вина. Одягнув найновішу футболку і навіть скористався для цього випадку подарованої тобою на Новий рік туалетною водою. Загалом, був дуже і дуже милий, боязкий і навіть трохи зворушливий.

Чому «ні»? Тому що, коли «це» сталося, він показав себе егоїстичним і бездушним опецьком. Зробив свою справу, надів штани і навіть не запитав, а як ти себе почуваєш. І провівши на маршрутку, навіть не поцілував на прощання.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що ти взагалі не в змозі зараз зв’язно формулювати думки: через те, що відчуваєш себе пригнічено, не в своїй тарілці. Або ж, навпаки, думки формулюються блискуче, але складаються, головним чином, зі слів, які не хотілося б вимовляти вголос. А ще трохи шкода його — адже він натякнув, що це в нього вперше. І десь краєчком свідомості розумієш, що йому, можливо, зараз ще хріновий, ніж тобі.

Чудеса дипломатії. Запам’ятай: «перший раз» з новим партнером нічого не означає, тим більше, якщо для когось із вас він був взагалі перший в житті. Так, буває, що все проходить приємно і навіть дуже приємно, але частіше як раз навпаки: відчуття легкого (а іноді й не дуже легкого) дискомфорту обов’язково спробує зіпсувати ваші стосунки. У всьому винна недосвідченість. Але це не порок. Так що не варто робити далекосяжних висновків після першого разу. А якщо вже вирішила, щось не рубай сплачує. Почекай якийсь час, подивися на його реакцію. Може бути, він сам почне такий важливий для вас розмова. Тільки не прогав момент: кращої нагоди сказати все, що думаєш з цього приводу, у тебе не буде.

Нюанс: якщо ж справа не в сексі, а в чомусь іншому, і ти просто не наважуєшся поставити всі крапки над «і», так як відчуваєш, що після «цього» вже чимось йому зобов’язана, зрозумій одну річ. А саме: ти вільна змінювати своє рішення незалежно від того, наскільки далеко дозволила собі зайти в своїй помилці.

Ситуація 7. Усі друзі знають тебе як його дівчину

Ви успішно проминули найстрашніший етап відносин, коли будь-яка дрібниця могла привести до розриву, і залишилися разом. Ти увійшла в його компанію і стала там практично «своєї».

Чому «ні»? Тому що все частіше шкодуєш про те, що не вільна. Тому що не можеш стримати приємну тремтіння в колінах у присутності його кращого друга. Який, у свою чергу, схоже, ставиться до тебе з більшою симпатією, ніж положено проявляти до дівчини одного.

Чому б не сказати про це навпростець? Тому що ти не хочеш посварити їх з одним. Тому що не хочеш, щоб тебе вважали підлої лицеміркою, розважливою стервом, що переходить від одного друга до іншого, як бойовий трофей. Тому що не впевнена в почуттях своєї симпатії і ще більше — у своїх. Коротше, ти просто заплуталася.

Чудеса дипломатії. Це той випадок, коли варто пригальмувати. І як слід попорпатися в собі. Часто почуття бувають оманливі. Особливо коли перший загострення пристрастей вже пройшов. Спробуй зрозуміти, до чого насправді прагнеш. Можливо, ти втомилася від визначеності ваших відносин і підсвідомо чекаєш, що новий роман допоможе повстати з попелу твоєї знудженої живий натурі? Або ж твій бойфренд, впевнений, що у вас все ОК, просто перестав приділяти належну увагу, а тобі якраз потрібна подвійна доза захоплення і компліментів? А може бути, ти просто сама не знаєш, що вам робити разом далі: первинний інтерес згас, заміж за нього не збираєшся. Загалом, ти зрозуміла, варіантів може бути багато. Головне, намацати правильну відповідь. І діяти по ситуації: нудьгу у відносинах лікувати спонтанністю і рухом (наприклад, рушайте в невелику подорож); брак уваги — відвертою розмовою про це з бойфрендом (головне, не забудь натякнути йому, що обожнюєш червоні троянди!), а от з тупика у відносинах вибратися так просто не вийде. Якщо розумієш, що це Game Over — варіант один: не зволікати з розмовою і не обманювати себе. А то можна прийти до того, що описано в наступній ситуації.

Ситуація 8. Ви призначили весілля, і до неї залишилося … днів

Після півроку життя в цивільному шлюбі ви вирішили одружитися. Або це вирішив він, а ти просто погодилася. Адже давно вже віддала йому ініціативу у прийнятті рішень. І ось запрошення розіслані, сукня куплено, ресторан замовлено. А ти, замість того, щоб предвкушать цей щасливий момент у житті, відчуваєш себе загнаною у пастку, прямо як Роуз з фільму «Титанік». Але найнеприємніше — його рідня дуже добре до тебе ставиться. А батьки навіть ласкаво називають «донечкою».

Чому «ні»? Тому що ти тільки зараз зрозуміла, що весь час дурила себе, приймаючи бажання любити за любов.

Чому б не сказати про це навпростець? А, правда, чому б і ні? Адже далі відтягувати вже нікуди. Чи тобі легше вийти заміж і розлучитися через місяць після весілля? Але витримаєш ти цей місяць?

Чудеса дипломатії. Навряд чи тобі зараз слід прагнути саме до цього. Ситуація зайшла занадто далеко: ось що буває, коли не наважуєшся поглянути правді в очі, відкладаючи в довгий ящик прийняття важливих рішень. Але гаразд, ніхто не живе, не помиляючись. Спробуй донести цю просту думку до хлопця, з яким передумала йти під вінець. Дій чітко, швидко, як ніби тобі належить виконати необхідну операцію. Намагайся триматися спокійно і впевнено. Якщо згораєш від почуття провини, вибачся, попроси пробачення у його мами, родичів. Не тримай все в собі, скажи, що тобі дійсно шкода. І не розраховуй, що він буде посміхатися у відповідь. Зате, можливо, через роки він розшукає твій номер телефону, подзвонить і скаже «спасибі!» За те, що подарувала йому можливість зустріти ту саму єдину і справжню любов.

P.S. Розчарована? Очікувала якихось фантастичних рецептів, а все виявилося так просто … У цьому-то і секрет! Як ти, напевно, помітила, головне у всіх випадках — не переходити межу поваги до почуттів хлопця, а також тактовність і відсутність облуди. Роби так завжди, і люди будуть вдячні твоєму відвертого «ні».