Як прати спальний мішок

Як прати спальний мішок

pyx
Як і будь-які інші речі, спальний мішок потребує періодичного чищення. Само собою, після кожного туристичного походу або відпочинку біля багаття його прати необов’язково, але час від часу ця процедура повинна повторюватися. Занадто часто прати спальники можна, вони швидко прийдуть в непридатність.

Зараз можна купити спальний мішок з різних матеріалів. І саме це і визначає, який тип прання буде підходящим і безпечним. Для виготовлення спальників використовується синтетичне волокно, неткана шерсть, пух. Кожен з них має свої особливості. Наприклад, пухові спальні мішки прати самостійно не рекомендується. Їх краще віддати в спеціалізовану хімчистку, щоб наповнювач не збився в один великий клубок. Щоб у домашніх умовах привести в порядок своє туристичне спорядження, можна використовувати засоби для сухого типу чистки. Їх можна купити в інтернет-магазині або в спеціалізованому туристичному магазині, щоб усунути неприємні запахи і прибрати плями від забруднень без прання. З такими засобами пухову наповнювач в спальнику не псується.

Прання спальників з синтепону

Спальні мішки, всередині яких є синтепон, допускається прати. Його нескладно випрати руками. Для прання краще використовувати спеціальний засіб, яке призначене саме для спальників. У ванну, наповнену водою кімнатної температури, додається миючий засіб, розчиняється. Можна використовувати також звичайнісіньке господарське мило або порошок. Головне, щоб засоби для прання не містили відбілюючих компонентів.

Спальний мішок перед пранням потрібно вивернути навиворіт, опустити в ванну, залишити на 30-40 хвилин. Для більш інтенсивного прання можна використовувати спеціальну щітку. Якщо під рукою немає щітки — не біда. Можна потоптатися по спальному мішку у ванні, так він випрану не гірше. Обполоснути спальник потрібно, кілька разів змінивши воду.

Синтепоновиє спальні мішки не заборонено прати і в машинках-автоматах в режимі делікатного прання при температурі не вище 35 градусів. У машинку спальник поміщається у вивернутому навиворіт вигляді і застебнутим. Функцію полоскання теж бажано повторити не один раз. А ось віджим використовувати не варто, він зашкодить синтепоновий наповнювач.

Сушити спальний мішок не можна на сонці. Оптимальний варіант — размесить його в місці, де є хороший протяг. Рекомендується не вішати спальник, а розкласти його, наприклад, на табуретах. Після прання, швидше за все, буде помітно, що спальний мішок злегка втратив свою пишність і обсяг. Це нормально і не призводить до втрати його м’якості і теплозберігаючих властивостей.

Загальні рекомендації з прання спальників

Занадто часто прати спальний мішок можна. Від цього наповнювач поступово мнеться, і вже через час буде помітно, що спальник втрачає свої теплозберігаючі властивості.

Як вже було сказано, прати подібне спорядження потрібно вивернутим навиворіт. Його зовнішня оболонка являє собою матеріал, практично не всмоктуючий вологу. Зимовий спальний мішок взагалі виготовляється з мембранних тканин, які не пропускають воду і призначені для екстремальних умов. Тому для якісного прання потрібно вивернути спальник навиворіт.

Плями, що утворилися на поверхні спальника, потрібно вивести перед пранням. В цьому випадку допоможе звичайна зубна щітка і порошок. Якщо з часом спальний мішок втрачає свої вологовідштовхувальні властивості в результаті багаторазового прання, їх можна спробувати відновити. Для цього в спеціалізованих туристичних магазинах є спеціальні засоби, якими обробляється тканинна оболонка мішка.

Якщо перед пранням на спальному мішку з’являться пір’я, які «вилазять» назовні, їх потрібно спробувати проткнути тому. Пух лізе досить часто, особливо близько швів. Гострими кінцями гусяче пір’я можуть протикати мембранну оболонку, в результаті чого можуть утворюватися дірки. Пір’я треба потягнути обережно всередину, а отвір потім саме затягнеться. Якщо утворюються дірки побільше, то їх можна усунути нейлоновими нитками. Все це обов’язково робиться перед початком прання спального мішка.