Як лікувати соплі у дитини?

Як лікувати соплі у дитини?

Як лікувати соплі у дитини?

Нежить у маленької дитини — окрема історія, пов’язана з масою складнощів. Кожна мама знає, як важко допомогти немовляті, якщо у нього закладений ніс. Найдієвіший спосіб — положення для сну, лежачи на маминих грудей. Але тоді виходить, що спати буде тільки дитина. А мама як бойова коня, спатиме стоячи. А ще самим маленьким діткам рідко призначають спеціальні краплі, але це в деяких випадках і добре. Адже замість них можна використовувати материнське молоко. Це і зручно і економічно. Правда, якщо нежить посилюється, цей спосіб вже не допоможе.

Звичайно, хочеться допомогти своєму чаду якомога швидше, адже дитини, особливо маленького нежить нервує і дратує. А звідси з’являються сльози, капризи і порушення сну. Це веде до ще більш серйозних проблем — з нервами. Усім хотілося б отримати чудодійний засіб від нежитю для дітей, яке б допомагало як чарівна паличка. Такі кошти є. Але про них трохи пізніше.

Насамперед, при лікуванні нежиті варто чітко розуміти, що цей захід не вимушена, а необхідна. Якщо нежить у маленької дитини не лікувати, а чекати поки він сам пройде за тиждень, можна довести до серйозних ускладнень у вигляді отиту, наприклад. Це часто трапляється з дітьми до двох років. Саме тому лікаря потрібно викликати в будь-якому випадку, навіть якщо ви помітили легкий нежить.

Лікар обов’язково призначить адекватне лікування, випише необхідні ліки і, якщо необхідно, призначить противірусні препарати. Крім проходження графіку прийому ліків, батькам варто подбати про те, щоб в кімнаті, де знаходиться хвора дитина, була комфортна атмосфера. Потрібно забезпечити вологість у приміщенні не менше 60% і температуру не вище +20. Також необхідні провітрювання і вологе прибирання, робити яку потрібно якомога частіше. Все це допоможе полегшити дихання малюкові.

Ще один момент — вибір засоби для розрідження соплів у дитини. Для цього використовуються готові сольові розчини, які продаються в будь-якій аптеці. Також можна створити такий препарат будинку. Можна взяти звичайну кухонну сіль, або якщо є — морську. Але розчин повинен бути слабким — не більше 9%. І покупної розчин і домашній необхідно закопувати в носик, а через якийсь час, як правило, через пару хвилин, потрібно очистити його спеціальним ватним джгутиком.

Також соплі у дитини, особливо зовсім маленького, можна відсмоктати. Для цих цілей в аптеках продаються спеціальні маленькі спринцівки або аспіратори. Процедура стандартна: спочатку в ніс закопується сольовий розчин, а потім вміст відсмоктується. При цьому одну ніздрю дитині потрібно злегка затиснути. А в другу обережно і ніжно ввести наконечник відсмоктувача або спринцівки. Головне правило — ніяких різких рухів. Розтискати спринцівку потрібно повільно, адже вакуум може нашкодити дитині — сосудики в носовій порожнині можуть почати лопатися.

Для лікування також останнім часом стали використовувати небулайзери. Це відмінна заміна постійне провітрювання і навіть поїздку на море. Можна використовувати тільки морську воду без лікарських препаратів. І нежить у дитини пройде швидше.