Вся правда про дієти

Вся правда про дієти

Вся правда про дієти
Проблема надмірної ваги однаково актуальна як для жінок, так і для чоловіків. Але якщо чоловіки більш спокійно ставляться до зайвих кілограмів, то жінки прагнуть у що б то не стало розпрощатися з надмірною вагою.

За статистичними даними, кожна жінка хоча б 2 рази в житті дотримувалася будь-якої дієти, витрачаючи на це 2 роки життя.

Згідно з різними джерелами, налічується від 25 тис. до 1 млн. різновидів дієт і ця кількість з кожним роком зростає. Одними з найпоширеніших вважаються: дієта Малишевої, кремлівська і японська дієти, дієта Бородіної і т.п. Найпопулярнішими вважаються радикальні дієти, які обіцяють зменшення ваги на 15 кілограм всього за два тижні. Але відповісти на питання, яка саме дієта дає стабільний швидкий результат, досить складно.

Умовно, всі дієти можна розділити на три групи , залежно від принципу дії.

1. Низьковуглеводні високожирові дієти. При такій дієті в раціоні відсутні вуглеводи, солодке, жирне і рафінована.

2. Дієти пропонують вживати жири певних видів. Такі жири містяться в деяких видах горіхів, насінні і авокадо.

Вся правда про дієти 3. Білкові дієти. Такі дієти користуються величезною популярністю завдяки тому, що в раціоні присутній білок і список допустимих продуктів досить великий: нежирне м’ясо, риба, яйця, деякі види овочів і фруктів. Прихильники такого виду дієт вважають, що на засвоювання організмом білка (більше 100 гр. В день) організму доводиться використовувати енергію не тільки засвоюваній їжі, а й внутрішні ресурси організму (жирові відкладення).

Складність дієт полягає, в першу чергу, в неготовності обмежувати себе в задоволенні споживання їжі. У нашому повсякденному житті занадто багато стресових ситуацій, а з почуттям насичення приходить відчуття спокою, задоволеності, щастя. Тому бажання «заїдати» проблеми є основною причиною зайвої ваги.

Всіляко противиться обмеженню в харчуванні і організм. Варто тільки понизити обсяги споживання їжі, як організм, готуючись до тривалого голодування, ще більше накопичує жирові відкладення і зменшує кількість споживаної енергії. З цієї ж причини часто спостерігається стрімкий набір ваги після закінчення дієти .

Але найголовнішою причиною того, що дієта не мала належного ефекту, є неправильне, нераціональне харчування. Тільки кардинальну зміну ставлення до споживаної їжі може зберегти результат дієти на довгі роки.

Дієта — це шокова терапія для організму. Різке зменшення, як і збільшення ваги, може згубно позначитися на здоров’ї, особливо на серцево-судинній системі. Тому, перш ніж зважиться на такий спосіб позбавлення від зайвої ваги, проконсультуйтеся з лікарем.