Вікові кризи у жінок

Вікові кризи у жінок

krizis-srednego-vozrasta-u-zhenshhin-6
Цей перехідний вік! У період переходу підлітка з дитинства в доросле життя прийнято багато його вчинки пояснювати, що йому психологічно складно сприймати свій новий статус. Однак кризи віку з отриманням паспорта не закінчуються. І далі людина піддається емоційному та психологічному тиску з причини нездійснених мрій, провалу планів на життя, задуманих в юності. У процесі негативної переоцінки життєвого шляху хочеться зупинити Землю і зійти. Такий криза середнього віку. На слуху, що він притаманний чоловікам.

Це природно, оскільки криза у них, як водиться, протікає бурхливо і напоказ. Однак якщо він не демонструється відкрито, це не означає, що його немає. Саме так, у собі, тихо переживають кризу свого віку жінки, ідучи в цей період в глибокі депресивні стани. Чоловіки вважають, що зруйнувавши що-небудь (сім’ю, кар’єру чи життєві підвалини), вони знайдуть вихід з цієї кризи. Жінки надходять навпаки, вони нічого не руйнують — повністю змирившись, вони лягли і їх несе за течією незадоволеності буття, все більше поглинаються безвихіддю.

Основні вікові кризи у жінок

18-20 років. Ігри в «дочки-матері» закінчилися.

Вчора безтурботна школярка, весело проводить час з подружками в обговоренні майбутньої зустрічі з принцом на білому Мерседесі і казкового життя з ним, а сьогодні дівчина, від якої життя вимагає приймати самостійні рішення, створення та облаштування свого «гнізда», пошук роботи і бути за що -то і за когось відповідальною. Як замок на піску розсипаються дитячі ілюзії, виявляється, що навіть з червоним дипломом відразу на посаду директора не призначають, пропонуючи натомість місце молодшого співробітника. І відносини на казкові мало схожі, інтриги, проблеми, непорозуміння та ін.

Уж замуж невтерпеж, а кандидата все немає. Не всім вдається побудувати особисті стосунки, а адже хочеться бути «як усі», жити по збудованому за століття шаблоном. Тим не менш, це криза проходить не так складно, оскільки жевріє надія, що небо очиститься і життя налагодиться, залишилося тільки трішки почекати.

Вихід: жити «як усі», за шаблоном не найкраще рішення. У цей період саме час зрозуміти, що ти індивідуальність і твій життєвий шлях теж індивідуальний. Пробувати, помилятися, діяти без страху невдач — такий сценарій життя зараз. Цей період володіє незаперечною перевагою, в ньому можна закреслювати і щось виправляти (але «чернетка писати» не можна! — Це стосується будь-якого періоду). Краще зробити і шкодувати, ніж шкодувати, що не зробила. Шукай себе, свої цінності і розставляй пріоритети!

Тридцятирічний рубіж

Цей ювілей страшить багатьох жінок. Період появи зрадницьких перших зморшок і сивого волосся. Душу стискає туга, що кращі роки вже прожиті, а попереду чекає повільне згасання і усвідомлення, що мріям не судилося збутися. Підведення підсумків з часткою «Не» — не встигла, не досягла, не успішною, не любимо, не потрібна і ін.

До особистого самоїдства додаються докори батьків і громадську думку. До 30 років повинна бути успішна у всіх відносинах квітуча молода жінка: при чоловікові, з дітьми, при кар’єрі і при пристойних грошах. А в реальності розумієш, що вогонь любові до чоловіка давно згас, що ні світ, ні зоря треба вставати, поштовхатися в громадському транспорті і пиляти на нецікаву роботу, що Лондон, Париж, Монако і Гоа не побачить її щасливого обличчя, що друзі відсіваються одна за іншим. Всі байдуже. Багато жінок перестають «зміцнювати фасад», ніж посилюють свою кризу. Пенсія на горизонті, так для чого мучиться на шпильках і споруджувати вавілони на голові?

Вихід: змін! Вимагають наші серця! Ні, жити з чистого аркуша ніхто не змушує, просто потрібно знайти нові орієнтири, позначити нові цілі. Впустіть у своє життя свіже повітря. Мріяли в дитинстві стати художником? Запишіться на майстер клас! Нирніте з аквалангом, стрибну з парашутом, політати на повітряній кулі, відвідуйте виставки та ходите в театри. У вас такі шикарні можливості!

Напевно чоловік, помітивши таку тенденцію до життєвої активності, позитивно її сприйме і в його серці заново запалився вогонь любові. Якщо ви самотні, то з новими захопленнями ви розширюєте своє коло спілкування, де цілком можете зустріти другу половину. А потім, зарядившись позитивною енергією, можливо, вийде змінити роботу, де буде хороша зарплата, що дозволяє відправитися в Лондон, Париж, Монако і Гоа і взагалі досягти нових висот.

40 років. У партері немає місць

У 40 років криза сприймається менш емоційно, ніж в 30. Під накати тихого смутку, впадаючи в страшну депресію, думається, що все хороше і яскраве вже було, що немає більше дороговказною зірки, до якої треба прагнути і взагалі безглуздо чекати щось більшого . «Дівчино!» … Ні, це не до мене, за мною закріпилося звернення «жінка». Явні зморшки, целюліт і сивина доповнюють НЕ райдужну картину.

Період крайнощів, хтось повністю махає на себе рукою, причепурюсь лише на Новий рік, свій День Народження і 8 березня. А хтось не виходить з кабінету пластичного хірурга.

У сімейних жінок, їх особистий криза посилюється підоспілі кризою середнього віку у чоловіка, що ще більше створює проблем. Замість очікуваної підтримки благовірного, вона спостерігає його постійне невдоволення, вони сваряться, він може навіть змінити або вирішити розірвати відносини. Дихання старості все сильніше відчувається, вона йде в свою шкаралупу, відгороджуючись від насиченості світу. Вона сама створює перепони на шляху до чогось нового, ніж тільки посилює свою депресію.

Вихід: не йти у себе, а бути зі своєю родиною і друзями, вести колишній щодо активності спосіб життя. Радійте життю всіма можливими способами: співайте, танцюйте, вишивайте хрестиком, катайтеся на лижах, ковзанах, роликах, зробіть реальністю свою мрію — відправитися в навколосвітню або познайомитися зі своїм кумиром.

Внесіть зміни в свій звичний уклад, наприклад, хоча б затейте ремонт, це буде чудовою емоційної струсом для організму. Заведіть традицію, наприклад, в першу неділю місяця запускати повітряних зміїв. Дивно і навіть десь нерозумно, дитяча розвага. Однак саме в безпосередніх емоціях зараз потребує ваш організм.

При спільній підтримці, ви і чоловік, зможете вдихнути свіже повітря в свої відносини, ніж влаштувати собі ще один медовий місяць. Треба прийняти себе такою, яка є і полюбити. З обкладинок глянцевих журналів особи вражають молодістю, а ви вражаєте своїм шармом і наповненістю.

55 років. Виставу закінчено. Завіса

Як правило, період менопаузи, коли жінки думають, що вони вже не відносяться до повноцінних людям. Вироблення естрогену знижується, а це часто призводить до набору ваги і до постійної зміни настрою. Фізіологічні чинники посилюють психоемоційні. З молодої жінки, слідом якої чоловіки згортали свої шиї, вийшла неприкаяна пенсіонерка, яка відчуває, що «доживає», клацаючи канали і вирощуючи розсаду на підвіконні. Саме так представляється життя «бабусі». Діти розлетілися з сімейного гнізда, з чоловіком чисто «робочі» відносини, хочеться тільки, щоб тахікардія вщухла і тиск не скакало. Ось, воно, початок кінця. Всі бачиться в чорному світлі.

Вихід: озирніться на своє життя. Яка вона була насичена і яскрава, скільки ви всього встигли зробити! Зараз настає чудова пора, коли можна піклуватися про себе. Пенсія це можливість зменшити хід і отримувати задоволення від всього, що оточує вас. І в 55 років життя може тільки починатися. Поставте собі мету, що щорічно 1 раз будете відвідувати нові місця. І не знижуйте свою фізичну активність. Винен не вік, а відношенню до нього і до життя. Зберегти молодість в душі можна в будь-якому віці.