Вчені: спати потрібно не по 8 годин

Вчені: спати потрібно не по 8 годин

son
Американські вчені, а саме з Каліфорнійського університету, розвіяли міф, що для здоров’я необхідно спати не менше 8 годин. Виявляється для повноцінного відпочинку цілком достатньо перебувати в обіймах Морфея 6-7 годин.

В експерименті за рішенням дослідників взяли судьба не люд, що живуть з усіма благами цивілізації, а мисливці-збирачі: тсімане з Болівії, бушмени з Намібії і народи хадза з Танзанії. Такий вибір пояснюється, що вони, не схильні до впливу цивілізації, сплять стільки ж, як і стародавні люд.

На 1000 днів 94 учасникам на зап’ясті наділи спеціальні пристрої, що фіксують рівень освітленості, час сну і неспання. З’ясувалося, що сновидение у більшості учасників дослідження тривав не більше 7 годин / добу. У всієї групи середня тривалість сну склала 6 год 25 хв.

Однак такий, здавалося б, недосип не зашкодив здоров’ю добровольців, навпаки, вони в порівнянні з жителями розвинених країн могли похвастати більш хорошим самопочуттям. У них рідше фіксувалися випадки ожиріння, серцево-судинних захворювань і проблем з тиском. І у фізичній формі вони також відрізнялися в кращу сторону. Виходить, що тривалість сну не залежить від відсутності сучасних технологій.

Вченими був відзначений ще одинешенек факт, настання темряви не було причиною для догляду на нічний відпочинок. Після заходу сонця добровольці продовжували пильнувати в середньому 3 год 20 хв. Причому, вдень вони практично не спали. З безсонням також учасники немного знайомі, а в одного народу навіть в лексиконі немає визначення цьому явищу.

Вчені припускають, що причина криється в температурі. Вона поступово знижувалася вночі. Учасники пробудяться при самій низькій температурі за добу, причому цей час могло і не збігтися з світанком. А кімнатна температура, при якій сплять народ в розвинених країнах, за ніч може змінитися від сили на 1-2 градуси.