Свято: Перший Спас — Маковія

Свято: Перший Спас — Маковія

Первый Спас — Маковия
14 серпня відзначають свято винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, або, як його називають в народі, Маковія, або Перший Спас. У церквах згадують сімох братів-мучеників Маккавеїв та їхню матір Соломію: як відомо, в 166-166 роках до н.е. династія Маккавеїв повстала проти указів, що забороняли єврейські релігійні практики.

А за українською легендою, саме на Маковія в 988 році князь Київський Володимир Великий прийняв християнство.

Напередодні Маковія треба приготувати «маковійську квітку» — це букет, який складається з багатьох рослин — м’яти, чебрецю, нагідок. Причому, кожна рослина має своє, притаманне лише їй магічне значення. Потім всі рослини разом з кількома голівками маку освячуються в церкві.

У давнину освячений мак навесні розсіювали на городі, а засушені квіти дівчата вплітали у волосся — «щоб не випадало».

Це свято ще називають Медовим або Спасом на воді. На Маковія освячують криниці, джерела. Всі обрядодійство супроводжується музикою і танцями, незважаючи на те, що з Маковія починається Успенський піст, який триватиме до 28 серпня.

Традиційна обрядова їжа в цей день — печені коржі з маком і медом. Перший Спас вважається дитячим і дівочим святом, тому молодь намагається не працювати. Саме на Маковія починають відлітати в теплі краї перші птахи.

Також на нашому сайті Ви можете завантажити листівки на день Первый Спас — Маковия і привітання до дня Первый Спас — Маковия.