Свято: Етнокультурний фестиваль «Сяйво» на Україні

Свято: Етнокультурний фестиваль «Сяйво» на Україні

Этнокультурный фестиваль «Сяйво» на Украине
Хай тобі Сяйво!

Щорічно в Дніпропетровську або в одному з міст Дніпропетровської області в мальовничому місці на березі Дніпра проводиться етнокультурний фестиваль «Сяйво». Цей популярний всеукраїнський свято проходить протягом п’яти днів.

Назва фестивалю перекладається яскравим і життєствердним словом «Сяйво», а в ідею закладені надія і заклик до пробудження любові до своєї землі, згідно з корінням, створення радісного і толерантного спільноти людей. Зазвичай програма фестивалю дуже насичена — майстер-класи з рукоділля та подання кухні усіх континентів, духовні практики і цілительство, бойові мистецтва і танці народів світу.

Всі дні на фестивалі діє дивовижна ярмарок предметів народної творчості, етнічних інструментів, креативної одягу, елементів декору, прикрас ручної роботи, амулетів, оберегів і багато іншого.

Традиційно в рамках фестивалю відвідувачі та учасники запрошуються на майстер-класи та тренінги, стають свідками звершення таїнств, а також глядачами феєричних виступів музичних і танцювальних колективів. Усі бажаючі отримують знання і навички в таких областях як:

На фестивалі діє постійна танцювальний майданчикЕтнічні традиції та ремесла — майстри різних традицій і ремесел проводять майстер-класи, на яких можна навчитися основам їх майстерності: перейняти деякі вміння та навички гончарної справи, створити свій особистий оберег чи ляльку-мотанку, набути навички орнаментною вишивки, Петриківського розпису, валяння шерсті, ковальської справи та багато іншого.

Цілительство та оздоровлення — народні цілителі різних шкіл і традицій розповідають і показують, як наші предки зцілювали та оздоровлювали один одного. Можна навчитися практикам цілительства, дізнатися про травах, банної традиції, масажі, йоги, ароматерапії і інших світових традиціях зцілення і оздоровлення

Психологія і духовні практики — з давніх часів найважливішим питанням, яке ставив собі людина, було питання «Хто я?» і «Яке моє місце в цьому світі?». Осягнути світ духовності і таємниці психології допомагають майстра арттерапії, казкотерапії, шаманських практик, езотеричного скоморошества, суфійської школи, астрології, рунологии, трансперсональної психотерапії та багатьох інших захоплюючих шкіл.

Мистецтво війни завжди було частиною слов’янської земліТанці народів світу — на фестивалі діє постійна танцювальний майданчик, де учасники можуть перевтілюватися в танцюристів різних культур: від кельтського до індійського і від слов’янського до арабського і латино-американського. Майстри етнічних танців водять з усіма охочими російські народні хороводи, ведуть вогонь африканської танці, присвячують в тонкощі танцю живота і знайомлять з танцювальними традиціями народів світу.

Бойові мистецтва — мистецтво війни завжди було частиною слов’янської землі, і у венах слов’ян тече кров багатьох великих воїнів минулого: від амазонок до козаків, від кулака до цибулі. Майстри бойових мистецтв показують і навчають на майстер-класах традиціям таких стилів, як спас, бойовий гопак, слов’яно-горицька боротьба, ушу, любки, сідзен, капоейра, стрільба з лука та багато чого іншого.

Театр — театральне мистецтво завжди було невід’ємною частиною культури минулого, бо голос зі сцени важливий і в сьогоденні. На фестивалі можна подивитися і прийняти участь в театральних дійствах, як традиційних етнічних театрів, так і сучасних постановок. Вертепи, класичні уявлення, плейбек-театр, театр шаманських містерій — все це можна побачити на фестивалі.

Етнічний одяг — про те, як і що носили різні народи, розповідають на майстер-класах по етнічному одязі. Також можна побачити дефіле етнічних дизайнерів, дізнатися що значить орнамент у вишиванках, як правильно носити сарі, історію національних костюмів народів світу і нашої землі.

Зазвичай програма фестивалю дуже насичена…Ігри і забави — як у давнину, так і в сучасності гра — це те, що у всі часи допомагало виявити свою спритність і кмітливість, але супроводжуючись при цьому радістю й азартом. На фестивалі забави і гри розгортаються повсюдно — як спонтанно, так і заплановано.

Можна повторити, що для любителів смачно поїсти кращі кухарі різних культур пропонують національні страви. Кавомани і цінителі смачного чаю насолоджуються різноманітністю улюблених напоїв та їх ароматом у затишних кав’ярнях і чайних. Також можна стати учасником таїнства чайній церемонії чи майстер-класу з приготування найсмачнішого в світі кави.

Фестиваль «Сяйво» поєднує в собі все те, що потрібно новому поколінню: рух, драйв, творчість, енергію, життя. За чотири дні повного занурення в атмосферу фестивалю учасники отримують новий досвід, отримують масу енергії і гарного настрою, а також, можливо, знаходять свій особливий джерело енергії, ресурс, якого їм не вистачало для поповнення життєвого тонусу!

Також на нашому сайті Ви можете завантажити откритки на день Этнокультурный фестиваль «Сяйво» на Украине і поздоровлення до дня Этнокультурный фестиваль «Сяйво» на Украине.