Свято: День землевпорядника України

Свято: День землевпорядника України

День землеустроителя Украины
Професійне свято — День землевпорядника (укр. День землевпорядника) — відзначається на Україні щорічно з 2000 року у другу суботу березня. Дата встановлена Указом Президента України № 1556/99 від 11 грудня 1999 року «Про день землевпорядника» на підтримку ініціативи Державного комітету України по земельних ресурсах і Спілки землевпорядників України та в світлі проведення земельних реформ з раціонального використання та збереження земельних ресурсів.

Розвиток суспільства в усі часи був пов’язаний з землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства. На Україні діє Державний земельний кадастр, який служить знаряддям держави для здійснення впливу на процес раціонального використання та охорони земельних ресурсів.

Основна мета землеустрою полягає в забезпеченні охорони земельних ресурсів, створення сприятливого екологічного середовища та формування раціональної системи використання земель як засобу виробництва та основи для розселення людей і створення виробничої інфраструктури.

Крім Земельного кадастру на Україні діє низка законів, що регулюють землеустрій — «Про землеустрій» (2003), «Про розмежування земель державної та комунальної власності» (2004), а також відповідні правові акти. Стаття 5 Закону «Про землеустрій» називає об’єкти землеустрою — це територія України; території адміністративно-територіальних утворень або їх частин; території землеволодінь та землекористувань чи окремі земельні ділянки.

На Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, тому що вона присвячена безцінному скарбу країни — її землі. Землевпорядники стежать за тим, щоб земля використовувалася раціонально й ефективно. Від їх професіоналізму залежить, наскільки по-господарськи використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам.

Також на нашому сайті Ви можете завантажити листівки на день День землеустроителя Украины і поздоровлення до дня День землеустроителя Украины.