Свято: День судового експерта України

Свято: День судового експерта України

День судебного эксперта Украины
День судового експерта (укр. День судового експерта), що відзначається в країні щорічно 4 липня, був установлений Указом Президента України №424 від 10 червня 2009 року. Текст цього документа говорить:

Враховуючи значення судово-експертної діяльності в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина, а також на підтримку громадянської ініціативи постановляю:

Встановити в Україні професійне свято — День судового експерта, який святкувати щорічно 4 липня.

Установа цього професійного свята було ініційовано перед президентом України Координаційною радою з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Приймаючи рішення про заснування нового свята Президент керувався тим, що судово-експертна діяльність має велике значення в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина.

Що ж розуміють під судовою експертизою?

Судова експертиза — процесуальна дія, що складається з проведення досліджень і дачі висновку експертом з питань, вирішення яких вимагає спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва або ремесла і які поставлені перед експертом судом, суддею, органом дізнання, особою, яка провадить дізнання, слідчим або прокурором, у цілях встановлення обставин, що підлягають доведенню по конкретній справі.

В даний час на Україні атестовано близько 6 тисяч судових експертів, у тому числі 1400 державних. І в своє професійне свято вони отримують привітання від керівництва та колег.

Також на нашому сайті Ви можете завантажити листівки на день День судебного эксперта Украины і привітання до дня День судебного эксперта Украины.