Слова-паразити і характер людини

Слова-паразити і характер людини

Слова-паразити і характер людини

Що можна сказати про людину, що використовує у своїй промові слова-паразити? Кожен знає, що це ознака нездатності правильно висловлювати свої думки. Однак, за словами-паразитам можна скласти більш повний образ людини, який вдається до подібних слівцям.

Наведемо приклади найбільш поширених фраз, уживаних у бесіді середньостатистичного людини.

«До речі» — коротке слово, яке миттєво загострює на себе увагу. Варто його вимовити у великій компанії, і всі погляди відразу переведуться на вас. Паразитом слово стає, коли використовується занадто часто. Про таку людину можна сказати, що він весь час відчуває нестачу уваги, але, в той же час, ніяковіє від залучення до себе уваги. Слово «до речі» дає відчути впевненість і налаштуватися на відкритий діалог.

«Взагалі-то» — улюблене слово невпевнених у собі примірників. До всього вищесказаного, можна додати імпульсивність. Це сигнал співрозмовнику, що справа може дійти до скандалу і з’ясування стосунків. «Взагалі-то» — це спроба проявити свою індивідуальність і бажання схилити опонента до своєї версії відбувається.

«Коротше» — властиво холерикам. Людина вічно кудись поспішає, намагається швидше донести інформацію до співрозмовника, не загострюючи уваги на незрозумілих їм деталях. Чим частіше слово використовується, тим неврівноваженість його господар. Балакучі люди за допомогою «коротше» намагаються підсвідомо скоротити свій монолог, але це не завжди виходить.

«Це саме» — приховує ненадійність і емоційність. Придивіться до любителям даного слова. Швидше за все, ви побачите, що це правда. Ці люди не відрізняються працьовитістю і намагаються знайти когось, хто зможе нести відповідальність за його власне життя. Така думка психологів.

«Насправді» — індикатор самовпевненості і навіть егоїзму. Думка оточуючих такої людини цікавити не буде. Чіткі переконання, що не піддаються корекції, а також невміння йти на компроміс заважають побудови відносин у суспільстві.

«Типу» і «Значить» — слова завзятих консерваторів. Якщо хтось їх переконує в неправоті, натрапить на стіну нерозуміння і небажання зрозуміти.

«Як би» — любителям раз у раз вставляти у свою мову це вигук, властива мрійливість і творча спрямованість. «Як би» показує відстороненість від мирських справ і поглинання своїми роздумами.

«Просто» — з’являється у висловлюваннях несамостійних людей, позбавлених власної думки. Часті супутники людей «просто» — безвідповідальність і пошук виправдань.