Що потрібно знати перед походом до стоматолога з дитиною

Що потрібно знати перед походом до стоматолога з дитиною

Що потрібно знати перед походом до стоматолога з дитиною

Перші зубки у дітей з’являються в 6-7 місяців. Це — молочні зуби або, як їх ще називають — тимчасові. До трьох років молочних зубів повинно бути 20.

Вперше варто показати дитину стоматолога на першому році життя, в цьому ж віці лікарі-педіатри радять пройти обстеження у лікаря-стоматолога. При першому огляді лікар виявляє у дитини відхилення від норми, характер розвитку зубної системи, дає рекомендації батькам по правильному харчуванню, пояснює необхідність гігієни порожнини рота, пояснює батькам правильність догляду за молочними зубами. Дитина повинна познайомитися з доктором, обстановкою в кабінеті і освоїтися в ньому, адже, найчастіше, страх дорослих перед стоматологом приходить з дитинства.

Грамотний стоматолог знає, як провести перший прийом, щоб не налякати дитину. У кабінеті дитині дають можливість познайомитися з обладнанням: яскраве світло лампи, звук бормашини не повинні викликати страху. У цей візит стоматолог звертає увагу на скарги хворого, визначає, чи відповідає кількість зубів віком пацієнта, оцінює стан вже наявних зубів, визначає формуються порушення росту і розвиток зубів і щелепи, пояснює батькам, як контролювати стан порожнини рота.

На жаль, найбільш часто звертаються до стоматолога зі скаргами на болі в порожнині рота у дитини, а це — ознаки захворювання, карієсу або його ускладнення. Щоб подібного не сталося, батькам необхідно подумати про проведення лікувально-профілактичних заходів. Зараз дитяча стоматологія пропонує найбільш ефективний метод профілактики карієсу — це герметизація інтактних фісур. Фіссури — це природні ямки і поглиблення в зубах, в яких імовірність розвитку карієсу дуже висока. Сенс процедури герметизації полягає в механічному закритті, запечатуванні фісур спеціальним рідким пломбувальним матеріалом.

Що ж стосується карієсу, то карієс молочних зубів потрібно лікувати в будь-якому віці для того, щоб молочний зуб зберігався до його природною, фізіологічної зміни. Раннє видалення молочного зуба веде до порушення формування правильної мови, функцій жування. Велика ймовірність, що майбутні постійні (корінні) зуби будуть рости нерівно, можливе формування неправильного прикусу.

Каріозні зуби є джерелом інфекції, які підтримують і викликають загострення таких хронічних захворювань як тонзиліт, гайморит та інші інфекції носоглотки. Лікування зубів проводиться під знеболенням, причому місце уколу обов’язково обробляється гелем для того, щоб зняти чутливість від ін’єкції. Несвоєчасне лікування карієсу призводить до розвитку його ускладнень таких, як періодонтит і лікування його проходить вже кілька відвідувань. Карієс викликає кислота, яка виробляється бактеріями зубного нальоту.

Стоматолог може наочно продемонструвати дитині, як правильно потрібно чистити зуби і видалити весь наліт. Потім дитині пропонується розжувати таблетку, яка забарвлює зубний наліт у яскравий колір. Далі дитина сама чистить зуби строго по тим правилам чищення, яким його навчили, після чого — знову перевірка пігулкою. Це допомагає пацієнтові побачити плоди своїх зусиль і показати їх батькам. Цей момент концентрує увагу батьків про необхідність щоденного контролю за якістю чищення зубів у дитини.

Необхідним етапом також є професійна чистка зубів, яка проводиться 2 рази на рік. Справа в тому, що кислота, яка виробляється бактеріями руйнує емаль зуба, утворюється пляма, з якого, надалі, утворюється карієс.

Якщо батьки самі розуміють важливість профілактики захворювань порожнини рота і приділяють достатню увагу культурі красивої посмішки, то проблем зі здоров’ям зубів в майбутньому буде менше. Дитина, який став пацієнтом хорошого стоматолога з дитинства перестає боятися лікувати зуби і раніше решти вчиться відповідально контролювати стан порожнини рота.