Моцарт врятує від епілепсії

Моцарт врятує від епілепсії

maxresdefault

Класична музика крім естетичного задоволення, як відомо, збільшує надої корів, сприяє поліпшенню процесу підготовки «швидкого» льоду для ковзанярів і згідно з останніми дослідженнями американських нейрофізіологів, вона запобігає напади епілепсії.

Справа була так. Нейрофізіологи помітили, що епілептичні припадки, як правило, викликані збоєм в роботі кори в скроневій частці мозку (саме там знаходяться центри мови та слуху). А за однією з гіпотез, мозок різними методами обробляє звуки музики і тиші. Тому вчені подумали, що музика певного темпу і ритму стимулює ці регіони мозку і збиває процес синхронізації, в результаті чого одночасно включаються нервові клітини, що породжують епілептичний припадок.

У ході експерименту були створена група, до якої входили епілептик і здорові люди (20 осіб). Одним давали слухати тишу, інші насолоджувалися джазовими композиціями Джона Колтрейна або сонатами Моцарта. У епілептиків пік активності нейронів в скроневій корі зафіксований підчас прослуховування музики або відразу після неї.

Природно, одна музика не впорається з епілепсією, з будь-якого слід дотримуватися рекомендацій лікаря і приймати необхідні ліки. Однак класична музика може використовуватися в якості додаткового засобу, контролюючого стан епілептика, іона є важливим елементом невідкладної допомоги.